„A tűzfal (angolul firewall) feladata – a számítástechnikában – annak biztosítása, hogy a hálózaton keresztül egy adott számítógépbe ne történhessen illetéktelen hozzáférés. A számítógép kommunikációja portokon történik, ezt úgy képzeljük el mintha ajtókat nyitogatnánk egy folyosón, a tűzfal pedig bezárja a feleslegesen nyitott ajtókat.
„Szoftver- és hardverkomponensekből állnak, a hardverkomponensei olyan hálózatfelosztó eszközök, mint a router vagy a proxy. A szoftverkomponensek ezeknek az alkalmazási rendszerei tűzfalszoftverekkel, beleértve ezek csomag- vagy proxyszűrőit is. A tűzfalak általában folyamatosan jegyzik a forgalom bizonyos adatait, a bejelentkező gépek és felhasználók azonosítóit, a rendkívüli és kétes eseményeket, továbbá riasztásokat is adhatnak.” (Wikipedia)
Természetesen a blackPanther OS-ben is van tűzfal és a rendszerrel szállított változatot nagyon könnyű értelmezni és beállítani is. Kimondottan javasolni tudjuk a használatát, hiszen fokozza a gépünk és adataink biztonságát, amennyiben a számítógépünk közvetlenül kapcsolódik az internetre (ha nincs például router) vagy kiszolgálóként is működik, akkor pedig „kötelező” a használata.
Gyakorlott felhasználók részére
Figyelmezetés!
Egy hibásan beállított tűzfal kizárhat bennünket a rendszerünk grafikus környezetből is!
Hozzászólások lezárva