Folytatjuk ezt a sorozatot, mert muszáj már valamit tenni a burjánzó tudatlanságból, hozzánemértésből, és az emberi hülyeségből eredő őrületnek, önbecsapásnak, néphülyítésnek ami internet szerte folyik az alternatív rendszerekkel kapcsolatban! Az a tény, hogy egyes fejlődni képtelen embereknél fizikai, és mentális függőség alakult ki a Microsoft termékek miatt. Ez alapesetben csak egy kóros állapot, ami senkit nem érdekelne. Viszont ezek az emberek valamilyen belső kényszert éreznek a téveszméik terjesztésesre, és ezeket hihetetlen baromságokkal támasztják alá. Ha nem olvastad az I. részt, akkor mindenképp kezdd ott! Ez itt most a folytatás…
(tovább…)
Alternatív rendszerekkel kapcsolatos, azaz linuxos téveszmék II. rész
Alternatív rendszerekkel kapcsolatos, azaz linuxos téveszmék I. rész.
A blackPanther Projekt a 23. életévébe lépett, és ezen idő alatt olyan tapasztalatra és tudásra tettünk szert, ami biztosan egyedülálló az országban. Ezért is húzom fel a szemöldökömet amikor egyes emberek, minden logikát, józan észt és a legkisebb hozzáértést is nélkülözve terjesztenek óriási ostobaságokat internet szerte, melyekkel a saját tudatlanságukat akarják leplezni, hogy önigazolásokat nyerjenek. Ezért is látom időszerűnek, hogy egy sorozat keretében összeszedjük a leggyakrabban ismétlődő téveszméket, melyekbe rendszeresen belefutunk az interneten. (tovább…)
Olvass továbbÜgyfélkapu+ kényszer leegyszerűsítve, mobiltelefon vagy Windows nélkül!
Frissült: (2025.01.15) 2. Gond van az email-es azonosítással (2025.01.14) 1. Már email-ben is működik a kétfaktoros hitelesítés
(2025.01.2) 2024 végén beindították a félrekommunikált kétlépcsős hitelesítési mumust, az Ügyfélkapu szolgáltatásnál. Szokás szerint anélkül tették, hogy a felhasználókat megfelelő tájékoztatásban részesítették volna ennek a fontosságáról, szükségességéről, és természetesen annak használatáról! (tovább…)
Olvass továbbVírusirtók, antivírus szoftverek. Melyiket válasszam?!
A címbe szereplő kérdés sokkal összetettebb annál, hogy annyit írhassak, hogy a vírusirtók közül az „Á”-t vagy „B”-t válaszd, és minden rendben. Újra azzal kezdeném – ahogy a korábbi cikkben írtam -, hogy nem létezik olyan vírusirtó program, ami minden vírust ismer! A legjobb arány amit elérhető akkor, ha diverzifikálod a biztonsági rendszereidet (többféle védelem), akkor kb. 99%-os biztonság érhető csak el. Ez azt jelenti, hogy Windows-on még így is ki vagy téve több millió vírusfenyegetettségnek az eddig ismert ~1,4 milliárd kártevőből, ami főként a Microsoft termékeket fertőzik!
Olvass továbbKiberbiztonsági téveszmék veszélyei – Windows/Android/Linux/Mac
Sajnos növekvő tendenciát mutatnak, és szaporodnak a közösségi oldalakon megosztott és lájkolt téveszmék. Ezeket teljesen képzetlen, alulképzett emberek terjesztik. Még akkor is, ha az illető informatika területén tevékenykednek, sokszor óriási sületlenségeket írnak. Az átlag felhasználók akik még kevésbé értik az informatikát, sajnálatos tény, de elhiszik ezeket! Ezért úgy gondoltam, hogy pár ilyen téveszmét megpróbálok pontosítani, az általános kiberbiztonság javítása érdekében! Mindjárt az elején hadd mutassak pár példát, egy „rendszergazda” tollából:
Olvass továbbNe hidd el! Ne dobd ki!
Megdöbbenéssel olvastuk az elmúlt hetekben a Microsoft által diktált feltételeket, amelyek egyértelműen azt erőltetik, hogy az emberek dobják ki a még jól működő számítógépeiket, és vásároljanak újat. A másik sokk majd ezután jön, mert az üzletpolitikájukból tökéletesen látható, hogy a minden törekvésük arról szól, hogy (tovább…)
Olvass tovább