Frissítés: 2023.01.24 – Több sebből vérzik… Decemberre elkészült, a héten pedig a kormány is elfogadta a Nemzeti Digitális Állampolgárság Programot, amely meghatározza a következő évek államigazgatási fejlesztéseit – írja az Index (és egyéb kormánysajtó) . Magyarország potom 7 évvel kullog Észtország után! És mibe kerül ez a „digitális magyar állampolgárság” mutyi majd az országnak?!
Mintegy 350 milliárd forintos kerettel hirdette meg a kormány az uniós Digitális Megújulás Operatív Program Pluszt
Idézet az Index-cikkből:
„A miniszter hangsúlyozta: az ütemterv alapján 2026-ra szinte minden közigazgatást érintő ügyünket képesek leszünk online – elsősorban okoseszközökön – intézni. Az első, nagyobb prioritást élvező ügyintézések fejlesztése 2023-ban elkezdődik, az irattárca már 2024-re meglesz. „
Na most árulja el nekem bárki, hogy Rogán most vajon mi a jó …..t fejleszt még évekig?! Ha már lemásolták az észteket, gyaníthatóan lemásolhatták az egész digitális hátteret is, ami egyébként teljesen ingyenes és nyílt forráskódú!
Open Electronic Identity – https://github.com/open-eid
Az évek óta kész és működő észt programcsomag egyébként így néz ki:
e-ID, dokumentumok digitális aláírása, titkosítás, azonosítás
Persze, így ki lehet lapátolni megint pár milliárdot, ugye?! De ki ám! És nem is keveset:
Idézet a tenderből:
„Az Intelligensebb Magyarország című 1. prioritás legnagyobb megpályázható összeg 50 milliárd forint, erre azok a digitális szereplők startolhatnak, akik támogatással akarnak piacra lépni. A Kormányzati döntéstámogatási adatelemző és támogató központ 17 milliárdhoz jut. A Hi-tech és zöld átállás című 2. prioritásból kiemelendő az a 15 milliárd forintos támogatás, amelyből olyan informatikai fejlesztések támogatandók, amelyek az időjárásfüggő és megújuló alapú energiáknak a villamosenergia-rendszerbe történő integrálását segítik. A Magyarország csatlakoztatva című 3. prioritás egyedül a gigabitképes hírközlési hálózat fejlesztésére tartalmaz 6 milliárd forintot. Végül a Digitális Állampolgárság című 4. prioritás a digitális oktatásra irányozza elő a legtöbbet, 25 milliárd forintot.”
Így már világos mi tart ennyi ideig! Talán a digitális magyar állampolgárság mutyi látszatfejlesztése és közben a közpénz kilapátolása?!
Hozzászólások lezárva