A beágyazott Linux/BSD rendszerek, például útválasztók (router), szerverek, nas-eszközök konzolos interfésszel (RS-232 soros porttal) rendelkeznek. A rendszerindítás után a BIOS képernyő I/O-ja átirányítja az eszköz használatához. Az RS-232 (headless) szerverrel való kommunikációra is használható, ahol nincs monitor vagy billentyűzet, rendszerindításkor, amikor az operációs rendszer még nem fut, és ezért nem lehetséges még a hálózati kapcsolat. Ilyen esetekben soros kábelt kell használni a számítógép vagy a beágyazott rendszer között.
Terminálok
A soros porton keresztüli kommunikációhoz elengedhetetlen a parancssor ismerete, akkor is, ha a portot egy grafikus programmal nyitjuk meg, pl Putty.
Használhatjuk a setserial parancsot , amely a soros porthoz tartozó konfigurációs információk beállítására és/vagy jelentésére szolgál:
Shell
0
1
2
setserial-g/dev/ttyS[0123]
CU parancs
A cu parancs (uucp csomag tartalmazza) egy másik rendszer hívására szolgál, és tárcsázásként szolgál a terminálban. A cu parancs számos Unix-szerű rendszerre telepítve van, beleértve az OpenBSD/AIX/Solaris és így tovább. A következőképpen használhatja:
Shell
0
1
2
cu-l/dev/device-sbaud-rate-speed
Ebben a példában a /dev/ttyS0 fájlt használom 19200 baud-sebességgel:
Shell
0
1
2
cu-l/dev/ttyS0-s19200
A kilépéshez írd be a hullámpontot (~.).
Screen parancs
Használjuk a screen parancsot az alábbiak szerint:
Shell
0
1
2
3
4
5
screen/dev/device baud-rate
screen/dev/ttyS019200
usb device tty#
screen/dev/ttyUSB019200,cs8
Ha hibát vagy üzenetet kapunk, például [screen is terminating] vagy "permissions denied", akkor futtassd a parancsot a su paranccsal:
Shell
0
1
2
3
su-
screen/dev/ttyUSB0115200
minicom parancs
A minicom parancs egy kommunikációs program, amely némileg hasonlít a régi jó MS-DOS idők TELIX shareware programjára.
Hozzászólások lezárva