Meet hívás és az Üzleti email: info@blackpanther.hu

Alternatív rendszerekkel kapcsolatos, azaz linuxos téveszmék I. rész.

blackPanther Projekt Általános, Cikkek, Egyéb Alternatív rendszerekkel kapcsolatos, azaz linuxos téveszmék I. rész.

Általános Cikkek Egyéb

Alternatív rendszerekkel kapcsolatos, azaz linuxos téveszmék I. rész.

Szerző: Adminisztrátor

A blackPanther Projekt a 23. életévébe lépett, és ezen idő alatt olyan tapasztalatra és tudásra tettünk szert, ami biztosan egyedülálló az országban. Ezért is húzom fel a szemöldökömet amikor egyes emberek, minden logikát, józan észt és a legkisebb hozzáértést is nélkülözve terjesztenek óriási ostobaságokat internet szerte, melyekkel a saját tudatlanságukat akarják leplezni, hogy önigazolásokat nyerjenek. Ezért is látom időszerűnek, hogy egy sorozat keretében összeszedjük a leggyakrabban ismétlődő téveszméket, melyekbe rendszeresen belefutunk az interneten.

Nyilvánvalóan ezekbe a burkolt, és félremagyarázott kifogásokból az intézményesített korrupció is kiveszi a részét, ezért is mégis megvilágítanék néhányat! Számtalan félremagyarázott ál-indok közül válogattunk össze a következőket:

Bár van egy mondás, hogy „ne vitatkozz hülyékkel mert legyőznek a rutinjukkal...”

Ennek ellenére, próbáljuk meg:

1. téveszme: „A Linux piaci részesedése 3% százalék”

Valótlan! A Linux (tehát a Linux kernelre épülő fejlesztések) piaci részesedése az operációs rendszerek között 90% felett van! Ide tartoznak az irányító, vezérlő, beágyazott rendszerek, az Android telefonoktól kezdve az űrszondákig, minden.

Amire a tudorok utalnak az a Linux alapú asztali rendszerek piaci részesedése – persze ez is téves -,  ami 2024-ben már biztosan elhagyta a 6.3%-ot (mivel a ChromeOS is egy Linux), plusz a 6.14% „Unknown” feltehetően módosított azonosítóval rendelkező rendszerek nagy része (pl.: headless környezetek) is Linux alapúak, tehát mára biztosan 10% felett van! Ez a szám az elmúlt években drasztikusan növekszik, és egyértelműen látható, hogy a Microsoft veszít a piacából. Ez a Microsoft-nak azért is lehet rémisztő, mert nagyon sokat költenek a reklámra, és még többet nyelhet el a korrupcióval fenntartott függőség, de egyre fogy a levegő körülöttük.

2. téveszme: „A Linuxra nincsenek driverek”

Ehhez a hardverhez nincs MAC OS driver!

Valótlan! Nem csak, hogy vannak, már elve a rendszermag részét képzik ezek, tehát többnyire semmilyen külön telepítést nem igényelnek. Ez is az elmúlt 10 évben javuló tendenciát mutat, hiszen a legtöbb nagy gyártó külön meghajtóprogramokat (driver-t) biztosít az eszközeihez, vagy Linux-kompatibilis certifikációval látja el azokat. Ellenben van olyan hardver amihez nincs MAC OS támogatás, de van olyan is ami csak Linux alatt működik, mert nincs Windows támogatása.

Valóban létezhetnek olyan specifikus hardverek amelyek nem támogatják a Linux alapú rendszereket, de ez csak a felhasználón múlik, hogy megveszi-e. Nehogy már a Linux kernel fejlesztőit akarja hibáztatni bárki, aki annyira hülye, hogy vásárol egy nem támogatott hardvert! Amennyiben a munkakörnyezeted megköveteli az adott hardver használatát, akkor pedig használj Windows-t, ha csak azzal működik, de ne akard, hogy emiatt több millió felhasználó neked feleljen meg, mert neked muszáj.

3. téveszme: „Linuxra nincs Photoshop”

Adobe PhotoShop fut blackPanther OS-en, de nincs rá szükséged

Valótlan! Nem csak, hogy a natív változat jól fut, de mára az Adobe lehetővé tette a felhő alapú futtatását is! Ezeknél az egyetlen „probléma” , hogy nem lehet ellopni, mert a patchek nem futnak le Linux alatt. Tehát, ha te legálisan akarod használni az Adobe termékeket, annak semmi akadálya nincs.

Az már egy másik kérdés, hogy mi értelme lenne ennek, egy olyan alternatív rendszeren amire számtalan profi grafikus szoftver létezik, nagy részük ingyenesen is használható! Az elmúlt 23 évben millió grafikai elemet, dizájnt készítettünk, kizárólag alternatív szoftverekkel. A tudatlanságodat, a korlátolt ismereteidet és az erkölcstelenséged, ne fogd rá egy rendszerre se. A licencdíjak kifizetése után bármilyen rendszeren megvalósítjuk a Photoshop futtatását, jellemzően hirtelen még sincs rá igény, de inkább pénz a legális szoftverekre.

4. téveszme: „Nincs rá MS Office”

Office365 blackPanther OS-en, erre sincs szükséged

Valótlan! Már 20 éve is futtattuk az MS Office termékeket (a megfelelő kereskedelmi eszközökkel), de szükségtelenné váltak a számtalan kiváló alternatíva mellett. Az igazi „probléma” ezzel is az, hogy a kulcsgenerátorok, crackek nem működnek megfelelően, így fizetni kellene a legális változatért. A tudatlanságodat, a korlátolt ismereteidet és az erkölcstelenséged, ne fogd rá egy rendszerre se! Több mint egy millió dokumentumot állítottunk össze az elmúlt 23 évben, amelyek hivatalokba, hatóságokhoz kerültek, szerződések születtek, mégse kellett soha egyetlen Microsoft termék sem. Ha neked az kell, az csak a te problémád, nem másé, és azért nem kell mindenkinek azt használnia…

5. téveszme: „Parancsokat kell használni”

Ez az egyik kedvencem, mert azok az emberek akik ezt a hülyeséget terjesztik, azok voltak a legnagyobb önjelölt hackerek korábban, amikor fel sikerült telepíteniük az első disztribúciót, és azzal prezentálták a saját képességeiket,

Parancssor a Windowsban

hogy innen-onnan másolt konzolos parancsok screenshotjait osztogatták meg a közösségi oldalakon. Ettől voltak menők! Az tény, hogy sok helyen egy-egy felmerült kérdésre kozolos parancs a válasz, de azért, mert a legtöbb divatrendszerben vagy nincs grafikus megfelelője, vagy azért mert az sokkal egyszerűbb megoldás. Nem különben, parancssor van a Windows-ban is, amikor hálózati adatokat kérünk le, akkor CMD vagy Powershell segítségével sokkal egyszerűbb, és gyorsabb, szakavatott kezekben…. Ellenben, a blackPanther Projekt fejlesztései között több mint 20 éve törekszünk arra, hogy minden,tehát bármilyen művelet elvégezhető legyen kényelmesen, parancsok megadása nélkül. Ennek következtében született meg a LooserHelper környezet, ami bármilyen irányított műveletet elvégez helyetted.

Azért mert néhány ember egyszer látott valamit, az nem azt jelenti, hogy mindent látott! Próbálj meg önállóan gondolkodni, és tájékozódni…

További válogatott téveszmék a folytatása II. részben!

 

 

Besorolva mint , , , , , , ,

Hozzászólások lezárva

Megújult márkaoldalunk a Facebook-on! Hírekkel, értesítésekkel, különlegességekkel..

Látogatás oda

Error: Please enter a valid email address

Error: Invalid email

Error: Please enter your first name

Error: Please enter your last name

Error: Please enter a username

Error: Please enter a password

Error: Please confirm your password

Error: Password and password confirmation do not match