Hogyha van már egy telepített operációs rendszerünk, de szívesen használnánk a blackPanther OS nyújtotta szolgáltatásokat, nem probléma ez sem a blackPanther OS-nek. Bár mi nem javasoljuk ezt a módszert mivel helyfoglalással, az adathordozó felosztásával jár. Véleményünk szerint teljesen életszerűtlen, hogy valaki ide-oda indítgasson egy PC-t azért, hogy valamilyen műveletet elvégezzen. Lehet, hogy az újdonság varázsa még így hat, és a gyerekeknek menő is lehet, ha több rendszerük is van, de pár hét múlva biztosan be lesz olvasztva a másodlagos rendszer, vagy újabb és újabb lesz telepítve helyette. Ilyen esetekben egyszerűbb egy Virtuális gép, és nem kell felosztani az adathordozót, és nem kell újraindítani sem a PC-t, hogy belépjünk a másik rendszerre.
Figyelem! A Windows telepítő és a Windows-frissítések tönkre tehetik a rendszerbetöltőt! Mindig legyen kéznél egy helyreállítólemez
Amikor a blackPanther OS a másodlagos rendszer (nem javasolt), de van bármilyen elsődleges változat, szükségünk van egy olyan rendszerbetöltő programra ami azt biztosítja, hogy még elindítás előtt kiválaszthatjuk, hogy melyik rendszerről induljon a számítógép. Ez a program a systemloader (rendszerbetöltő).
További leírás és videó a telepítés menetéről az alábbi linken olvasható!
Rendszerbetöltővel minden operációs rendszer rendelkezik, de a Windows rendszerbetöltője (NTLDR) nem kezel másik féltől származó szoftvert, ellenben a blackPanther OS rendszerbetöltője (Grub) bármilyen rendszert képes elindítani amit megtalál a meghajtókon. Léteznek mások által fejlesztett rendszerbetöltők is, erről az alábbi cikkben olvashatsz.
Amennyiben már megsérült a rendszerbetöltőnk, a
vagy kérj segítséget a felhasználóktól!
Ha csak kíváncsiságból akarsz telepíteni blackPanther OS-t, akkor a másodlagos rendszer helyett javasoljuk a virtuális gép használatát! A tudástárban nézd meg a „Virtuális gép” szócikket vagy olvasd el az alábbi cikket:
a további részletekhez!
Hozzászólások lezárva