A Snap egy szoftvercsomagolási és telepítési keretrendszer amit a Canonical fejlesztett ki, hasonlóan működik mint a Flatpak. A Snap-nak nevezett csomagokhoz és telepítésükhöz a snapd háttérprogram szükséges. Lehetővé teszi az upstream szoftverfejlesztők számára, hogy az alkalmazásokat közvetlenül terjesszék úgy, hogy az lehetőleg a felhasználó által használt rendszertől függetlenül is működjön. Teljesítménye és működési rátája elmarad az AppImage csomagformátumtól, hiszen az AppImage teljesen független, nincs szüksége háttérprogramokra sem, valódi fogd-és-vidd alkalmazás. Mindhárom csomagformátum használata támogatott a blackPanther OS-ben, így a felhasználók bármilyen programot használhatnak a rendszerben.
Honnan tudom, hogy egy alkalmazás Snap vagy más formátum-e?
A telepíthető alkalmazásokat kétféleképpen különböztethetjük meg, amiből az elsődleges a programcsomag kiterjesztése:
- programneve.snap
(pl. firefox.snap)
További programcsomag kiterjesztések magyarázata:
A Snap csomagformátum a Felfedezőben (plasma-discover)
Figyelem!
A blackPanther OS fejlesztői nem gyártanak Snap csomagokat! Azok minden esetben harmadik féltől származó, ellenőrizetlen tartalommal rendelkező állományok amelyek súlyos biztonsági kockázatot hordoznak.
Bár ezek a formátumok számos alkalmazás használatát teszik lehetővé, a biztonsági kockázatuk mellett még egy hátrányuk van a natív RPM formátumban szállított és ellenőrzött programcsomagokkal szemben, ez pedig nem más mint az óriási méretük. A drasztikus méretnövekedés azért történik mert az állomány minden szükséges statikus komponenst tartalmaz a futtatáshoz, és nem a megosztott (rendszerben is elérhető) programkönyvtárakat használja.
Hozzászólások lezárva