Frissítések:
Közel 10 millió Huawei mobilt fertőztek meg – Persze a magyar piacra valamiért épp ezt a problémás “márkát” terítik!
Kitálalt a Pentagon fejlesztője, Kína megnyerte a kiberháborút Magyarország pedig labdába se rúgott! A cikkben a kulcsmondat miért!
Az Orbán-kormány kritikusait és magyar újságírókat is célba vettek az izraeli kémfegyverrel , “Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust …”
Megint a kínaiak! TikTok kémszoftver Vajon mikor ismeri fel a kormány a veszély súlyosságát amiről évek óta beszélünk?! “Az applikációt India nemrég nemzetbiztonsági veszélynek minősítette és tiltólistára tette, további 59, szintén kínai alkalmazással együtt.”
Lehallgatási botrány a Microsoft-nál az Amazon , az Apple , a Google. és persze a Facebook is érintett (LOL nemzetbiztonság, LOL “a paranoid blackPantheresek”, hogy a bérenceket idézzem)
Eredeti cikkünk innen kezdődik:
A válasz roppant egyszerű erre a kérdésre: hogy lenne baj azzal ami nincs?! Vagy talán az, hogy nincs! Vagy talán a nemzetbiztonságot is felülírta a korrupció? Sok a kérdés, de miért lenne ez a terület másabb mint a nagy belülről rothadó magyar informatikai helyzet?! Vagy talán az, hogy a informatikai biztonságért felelős szerveket olyan emberek irányítják akik nem képesek felmérni a helyzet súlyosságát?! Mielőtt a cikkből politikai-szablyát köszörülne valaki, tisztáznám az elején, hogy pont olyan választ, visszajelzést kaptunk a kormányzat ellenzéki szereplőitől is, mint a vezető kormánypárt Belügyminisztériumától: A nagy büdös semmit.
Hogy egy pártigazgatót idézzek:
“egy csomó informatikai analfabéta ül a pártban..“
Talán több gázszerelő kellene a kormányzatba, mert ők legalább értenek valamihez, és már biztos vagyok benne, hogy képesek lennének értelmezni az itt leírtakat. A megnövekedett kínai és izraeli gyanús aktivitásokat követően – még tavaly- nyilvános cikkeket tettünk közzé a kérdésben:
- Informatikai és telekommunikációs biztonsági válsághelyzet van!
- Biztonsági figyelmeztetés minden Telekom előfizetőnek!
- És már megint igazunk lett! (Nyílt levél a Kormány részére)
- T-systems, BKK és alkalmatlan “szakértők”
Korábban arra is rávilágítottunk, hogy mi a baj a magyar informatikai oktatással és elsősorban a kompetenciával, teljesen eredménytelenül:
- IN=”Digitális kompetencia fejlesztés” && [ -n “$IN” ] && echo “$IN: FALSE” && exit 1 (a cím nem hibás!)
- Ledobjuk az IT-rabigát és jön a változás?! (változott, rosszabb lett!)
De nekünk ez is megfelel!
Tehet ember ennél többet?! Úgy gondolom mi mindent megtettünk, hogy felhívjuk a figyelmet a helyzet súlyosságára. Aki ezt nem vette komolyan, az vagy tényleg nem kompetens, talán a kialakult demencia miatt, vagy a korrupcióval elkövetett hazaárulása miatt alkalmatlan a feladatköre ellátására.
Mert ez bizony nem vicces már, főleg, hogy a kínai eszközök biztonsági kockázatáról a “Kormányzati eseménykezelő központ is bloggolt (sicc) már 2012-ben!”
Magyarország tele van ezen gyártók eszközeivel, hemzseg a kínai digitális szeméttől, mint amit a Telekom is szerel mindenütt.! De sajnos nem csak ezek a gyártók, hanem gyakorlatilag az összes kínai gyártású eszközre vonatkozik ez, mint ahogy a korábbi cikkeinkben ezeket prezentáltuk is. Pár hete az UMI/UMIDIGI telefonjaiban találtunk a rendszerbe integrálva több kártékony programot.
We have been informed by the Govt that Huawei & ZTE have been banned from providing 5G technology to Australia. This is a extremely disappointing result for consumers. Huawei is a world leader in 5G. Has safely & securely delivered wireless technology in Aust for close to 15 yrs
— Huawei Australia (@HuaweiOZ) 2018. augusztus 22.
Egyébként mindenben majmoljuk a ‘nyugatot’, ebben miért nem?!
Ironikus kérdés: minek kell vajon történnie, hogy valaki észbe kapjon Magyarországon is?!
Persze most megint hízik a mellünk, mert újra csak annyit mondhatunk, hogy:
Nah, megint csak igazunk lett!
Unalmas már…
Hozzászólások lezárva