A korábbi Firefoxnál kétszer gyorsabb böngésző miközben 30 százalékkal kevesebb memóriát fogyaszt, mint a Chrome(ium). A Mozilla még 2018 év végén állt elő a hírrel, hogy egy új hypergyors böngészőt fejlesztenek. Teljesen új tracker és tartalomblokkoló funkcióval! Azt állítják róla, hogy a Chrome is “félhet” tőle mert Mozilla által a a közölt adatok alapján valóban gyors lett (Mondja a Mozilla).
Programnév: Firefox Quantum 120.0
Ez elsősorban a teljesen újraírt CSS-motornak köszönhető, amit a Mozilla a saját, Rust nevű programozási nyelvén fejlesztett ki, és ami képes több processzormaggal is együtt dolgozni ahelyett, hogy egyet terhelne le.
A másik fontos újítás a böngésző lapkezelésében keresendő. A Quantum a megnyitott és használt lapok frissítését tartja elsődleges feladatnak. Emiatt a Mozilla szerint 30 százalékkal jobban bánik a memóriával, mint a Chrome. Emellett 469 olyan hibát is megszüntettek, amely eddig lassította a böngészőt.
A böngésző mindezek mellé egy kis ráncfelvarrást is kapott. Új dizájnt kapott a menü és a lapok kinézete, a “könyvtár” gomb pedig egy helyre gyűjti a könyvjelzőket, a letöltéseket és a böngészési előzményeket is.
A Firefox Extended Support Release (ESR) a böngésző hivatalos verziója, amelyet egyetemekhez és nagyvállalati szervezetek számára fejlesztettek ki, ahol a Firefoxot nagy felhasználói bázis részére kell beállítani és üzemeltetni. A Firefox ESR nem tartalmazza a legújabb funkciókat, de rendelkezik a legújabb biztonsági és stabilitási javításokkal. Itt érhető el nálunk
Saját sebességtesztünk
A múltja
A Mozilla Firefox (hivatalos rövidítéssel Fx, vagy gyakran FF) egy nyílt forráskódú, ingyenes webböngésző program, amit a Mozilla Alapítvány fejleszt. Magyarország piacvezető böngészője volt 2009-től,[6] míg a Chrome 2013 októberén át nem vette a piacvezető szerepét. Globális szinten pedig a harmadik legtöbbet használt böngésző az Internet Explorer után, 13,29%-os részesedéssel. A nyílt forráskódú Gecko böngészőmotort használja, amely számos jelenlegi internetes szabványt támogat, továbbá néhány olyan elemet is, ami ezen szabványok része lehet a közeljövőben. A Firefox funkciói között szerepel a füles böngészés, a helyesírás-ellenőrző, az azonnali keresés, az RSS-kliens (élő könyvjelzők), a privát böngészés és a helymeghatározás (Geolocation). Tartalmaz letöltéskezelőt, továbbá beépített keresőrendszert is, ami a felhasználó által megadott keresőmotort használja.[10] Képességei bővíthetőek külső fejlesztők által készített kiegészítők segítségével. (Wikipédia)
Hozzászólások lezárva